Kompletne
usługi

Ustanowienie

Każdy podmiot, który będzie prowadził działalność gospodarczą w Norwegii, musi posiadać numer organizacji. Dla większości podmiotów wystarczająca będzie rejestracja w rejestrze jednostek, ale dla niektórych przedsiębiorstw będzie wymagana rejestracja w rejestrze przedsiębiorstw. Po przekroczeniu obrotów w wysokości 50000 NOK, firma musi być zarejestrowana w rejestrze płatników VAT. Po akceptacji rejestracji, litery MVA należy zapisywać przed numerem organizacji.

Klienci z niektórych krajów UE / EOG nie muszą mieć własnego przedstawiciela w Norwegii. Wymóg dotyczący sprawozdań, dokumentowania i przechowywania danych jest jednak niezmieniony. W związku z tym, dla większości klientów wygodniej jest mieć przedstawiciela, który przejmuje te obowiązki.

Od 01.01.2017 stosuje się nowe zasady dotyczące importu towarów do Norwegii, co oznacza, że nie ma już potrzeby kredytu celnego.

Należy liczyć 2-3 tygodnie na rejestrację w rejestrze jednostek lub w rejestrze przedsiębiorstw. Następnie należy dodać dodatkowy tydzień dla rejestracji w rejestrze płatników VAT.
AdobeStock_96511128

Zarezerwuj spotkanie